Jak zawsze możemy liczyć na Hufiec Pracy w Bydgoszczy, który we wtorek 24 października zorganizował dla uczniów klasy II a zajęcia na kręgielni. Bowling to świetny pomysł na spędzenie czasu, integrację i wspólną zabawę. Dziękujemy.
"Współpraca i rywalizacja"
- 5
Październikowa akcja Uwalniamy książki od zapomnienia.
Tym razem 3OPW zatroszczyła się o dawno przeczytane i zakurzone książki, uwalniając je od zapomnienia. Uczniowie znaleźli nowych czytelników dla wszystkich zebranych w pierwszych tygodniach października tomów. Akcja była okazją do promocji naszej szkoły, gdyż zawitaliśmy do zaprzyjaźnionych placówek:
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie
Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie
Przedszkola Słoneczko
Przedszkola Samorządowego nr 2
Przedszkola Samorządowego nr 3
Wszystkie uwolnione książki opatrzone zostały specjalną etykietą, na której widnieje napis: „Nie jestem książką zagubioną! Jestem książką znalezioną przez Ciebie. Jestem za darmo. Jeśli lubisz czytać, weź mnie ze sobą, przeczytaj i przekaż dalej.” Uczniowie wyjaśnili młodszym kolegom i koleżankom, dlaczego idea książki w podróży jest ważna i zachęcili do wspólnych działań na rzecz bookcrossingu. Możemy Wam zdradzić, że działania te nastąpią, gdyż nasza praca została doceniona.
W akcjach bookcrossingowych jesteśmy najlepsi!
UWAGA KONKURS !!!
Kacper Białecki z kolejnym trofeum!!!
W niedzielę 22 października b.r. w Szubińskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w warcabach klasycznych do których przystąpiło wielu zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Utalentowany uczeń naszej szkoły, Kacper Białecki z klasy 2 TL zwyciężył swoją kategorię juniorów starszych i zajął 1 miejsce pokonując wielu swoich rywali. Gratulacje Kacper!!! Trzymaj tak dalej w kolejnych turniejach
Świetna zabawa w paintball'u !
- 31
Dziś uczniowie klasy 2 TEW z wychowawcą uczestniczyli w bardzo emocjonującej grze paintball w Paintball-Park w Bożejewiczkach koło Żnina.
Drużyny: żółta i czerwona stoczyły ze sobą ciężkie bitwy według 3 scenariuszy.
Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział w zabawie i pokazali niezwykłą odwagę i przebiegłość taktyczną próbując trafić przeciwnika i unikając postrzału
Po zabawie nadszedł czas relaksu przy kiełbasce z grilla, a po drodze do domu zaliczony został niezbędny punkt każdej udanej wycieczki szkolnej
Przysięga klas I
- 81
Dnia 14 października 2023 roku, odbyła się dziesięta, w historii Zespołu Szkół im. Emila Chroboczka w Szubinie uroczystość ślubowania i przysięga kadetów dwóch Oddziałów Przygotowania Wojskowego i uczniów klasy 1 Technikum: z zawodzie technik logistyk i technik ekonomista. Punktualnie o godz. 09.35 kolumna marszowa na czele z Pocztem Sztandarowym wraz z uczniami klas pierwszych Technikum, zaproszonych gości oraz rodziców i rodzin przemieściła się ulicami miasta do kościoła pw. św. Marcina Biskupa, aby rozpocząć tę niezwykłą uroczystość od mszy świętej.
Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali w takt Młodzieżowej Orkiestry Dętej KUJAWIA działającej przy Klubie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy na boisko wewnętrzne Szkoły, gdzie po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu Hymnu państwowego Mazurka Dąbrowskiego odbyła się druga część uroczystości przysięga i ślubowanie kadetów klasy wojskowej I OWA I OWB, I TL. W skład Pocztu Flagowego weszli: Dowódca Pocztu – starszy kapral kadet Tobiasz Nowicki, Chorąży Pocztu – starszy kapral kadet Marcel Katafiasz, Asysta Pocztu – starszy kapral kadet Szymon Brzykcy. Gotowość do uroczystości zameldował ks. ppor. Krzysztofa Barczyński dyrektorowi Zespołu Szkół. Potem w imieniu pani dyrektor Pan Tomasz Sokołowski powitał gości licznie zgromadzonych. Swoją obecnością uroczystość ślubowania i przysięgi uświetnili m.in.: Starosta Nakielski – Tadeusz Sobol, Wicestarosta – Tomasz Miłowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego – Jacek Osiński, Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy reprezentował kpt. Bartłomiej Budnik, Prezes KŻR LOK w Nakle nad Notecią – mł. chor. Lechosław Draegier oraz kpt. Jan Nowakowski, Burmistrz miasta Szubin – Mariusz Piotrkowski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kijewską, Przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkół – p. Agata Sitterlee, Dowódcę 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej reprezentował kpt. Marcin Lis, Dowódcę 82. Batalionu Piechoty Lekkiej w Inowrocławiu mjr Marka Bartkowiaka reprezentowała pani kpt. Ewa Gabrych, przedstawiciel Biura do spraw Obronnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Zakład Karny w Potulicach reprezentował zastępca ppłk Tomasz Nawrocki, Placówkę Straży Granicznej w Bydgoszczy reprezentował Komendant Nadwiślańskiego Oddziału SG im. Powstania Warszawskiego gen. bryg. Robert Bagan i kpt. Mariusz Urban, Przedstawiciel Centrum Szkolenia i Doktryn Sił Zbrojnych kmdr ppor. Jakub Leszczyński.
Zaproszenie na przysięgę przyjął również komendant komisariatu Policji Bydgoszcz Szwederowo podinsp. Dariusz Grzeszczak oraz Naczelnik Wydziału do walkiz Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców podkom. Krzysztof Tabaczyński, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie st. bryg. Mariusz Mantych, Kapelmistrz prof. nadzw. dr hab. Mirosław Kordowski wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą KUJAWIA działającą przy Klubie 1 Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, Prezes Zarządu Bractwa Strzeleckiego w Szubinie – Andrzej Kokociński, kierownik szubińskiego Oddziału Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Sportowo-Kolekcjonerskiego GWARD – p. Leszek Jaśkowiak, przyjaciele szkoły oraz rodzice, członkowie rodzin, znajomi uczniów i kadetów klas wojskowych i I TL oraz absolwenci. Po przemówieniu dyrektora szkoły i wyróżnieniu nagrodami dyrektora szkoły, w pierwszej kolejności przysięgę na sztandar szkoły złożyli kadeci, a następnie ślubowali uczniowie technikum. W skład Pocztu Sztandarowego Zespołu Szkół w weszli: Dowódca Pocztu – kadet Damian Kuźba, Chorąży Pocztu – kadet Kamil Łukowski, Asysta Pocztu – kadet Sara Sitterlee. Przysięgę na sztandar złożyli: kadet Nicola Cichorek, Kadet Dominik Wojciechowski, kadet Szymon Czyż, kadet Przemysław Urbanowski. Ślubowanie na sztandar złożyli: uczennica Julia Popielarz, uczeń Dominik Marks, uczennica Wiktoria Rucińska, uczennica Marianna Gwardzik.
Zaraz po przysiędze i ślubowaniu odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej w Bydgoszczy, a Zespołem Szkół im. Prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Z ramienia Straży Granicznej porozumienie podpisze Komendant Placówki Straży Granicznej mjr Grzegorz Buczan, a z ramienia Szkoły Pani Dyrektor Alicja Jaśkowiak.
Na podstawie zawartego Porozumienia, strony zobowiązują się do nawiązania i utrzymania współpracy w zakresie:
1) wychowania uczniów w duchu patriotyzmu;
2) kształtowania postaw i popularyzacji działań podnoszących świadomość historyczną i patriotyczną młodzieży szkolnej;
3) pielęgnacji tradycji narodowych i pamięci walk w obronie granic i niepodległości Polski;
4) propagowania i kształtowania wizerunku Straży Granicznej;
5) przygotowania uczniów na przyszłych funkcjonariuszy Straży Granicznej;
6) wymiany doświadczeń dydaktycznych i badań jakości kształcenia.
Pan Starosta Tadeusz Sobol wręczył kadetom III OPW odznaki informujące rozpoczęciu 3 i 4 roku kształcenia. Pan kpt. Marcin Lis w towarzystwie wychowawcy klasy pana Tomasza Sokołowskiego wręczył kadetom klasy II OPW i II TEW odznaki informujące o rozpoczęciu 2 roku kształcenia. Od tego roku szkolnego rozpoczęła funkcjonowanie Specjalna Grupa Szkoleniowa (SGS), w skład której wchodzą najbardziej zaangażowani kadeci ze wszystkich klas. Wyróżniono także kadetów: Amelia Sierzchuła, Nikola Boruch, Oliwier Ziemski, Emilian Obruszkiewicz, Hubert Gwit odznaką spadochronową i potwierdzono tym samym ich przynależność do sekcji spadochronowej. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia w życiu uczniów klas wojskowych i I TL, ksiądz Bartłomiej Brzeziński udzielił błogosławieństwa. Podtrzymano tradycję przekazywania przez kadetów klas pierwszych: tortu kadetom klasy piątej. W imieniu kadetów wystąpiła Sara Wełnicka: Szanowna Pani Dyrektor, Nauczyciele i Wychowawcy, Szanowni Goście, Drodzy Rodzice, Koledzy i Koleżanki! Słowami nie łatwo jest wyrazić to, co jeszcze w sercu bije, ale pragnę w imieniu nas „nowo zaprzysiężonych” podziękować Wam za obecność w tak ważnej dla nas chwili. Już pierwsze dni spędzone w nowej szkole pokazały nam, co znaczy punktualność, odpowiedzialność, dyscyplina, oddawanie honoru, równy i zgrany krok, a przede wszystkim troska nie tylko nauczycieli i wychowawców, ale także starszych kolegów i koleżanek, którzy poświęcili swój czas i niejedną lekcję, abyśmy mogli się dzisiaj jak najlepiej zaprezentować. Troska ta na pewno wypływa z pierwszego zdania jakie na tym placu usłyszeliśmy, zanim przystąpiliśmy do pierwszych ćwiczeń i pierwszej lekcji. Być może trzeba na nowo przypominać o nim na całym świecie, nam młodym i Wam służącym naszej Ojczyźnie na jakimkolwiek stanowisku. Tym jednym prostym, może nawet dziecinnym zdaniem chcę zakończyć wspólnie z kolegami i koleżankami: JEDEN ZA WSZYSTKICH – WSZYSCY ZA JEDNEGO! Słowa podziękowania skierowali kadeci klas pierwszych do koordynatora klas wojskowych pana Piotra Jamróga: Rozpoczynając 4 września naukę w tej szkole wiedzieliśmy, że to początek przygody nie tylko z logistyką i ekonomią lecz również z wojskowością. Pierwsze kroki marszowe stawialiśmy pod pana czujnym okiem. Nie było łatwo, ale dzięki Pana cierpliwości dowiedzieliśmy się, że mundur zobowiązuje do codziennej pracy nad sobą, do odpowiedzialności za siebie i innych. W imieniu klas pierwszych Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz Technikum chcemy Panu podziękować: za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy, za przygotowanie nas do tej pierwszej w życiu przysięgi i ślubowania i obiecujemy dać z siebie wszystko na kolejnych szkoleniach i projektach wojskowych.
Po tej części uroczystości nastąpiło przeszeregowanie i przygotowanie do defilady klas wojskowych. Po jej zakończeniu jej uczestnicy otrzymali gromkie brawa od zebranych. Klasy pierwsze przeszły przed budynek szkoły i zrobiły pamiątkowe zdjęcie wraz z zaproszonymi gośćmi. W tym czasie na placu boiska wewnętrznego trwały przygotowania do pokazu dynamicznego, przygotowanego przez kadetów ze Specjalnej Grupy Szkoleniowej, pod kryptonimem SZYSZKA.
Kryptonim zadania „Szyszka” - opis
W wyniku działań operacyjnych ,pozyskano informacje o miejscu przetrzymywania przez lokalnych przemytników uprowadzonego pracownika zachodniej firmy korporacyjnej „DIAZGANI-export”.
Kwatera główna przemytników; południowa część miasta AZAL - budynek zniszczonej szkoły. Z pozyskanych informacji oraz rozpoznania udało się ustalić że przetrzymywany zakładnik znajduje się na pierwszym piętrze budynku w pomieszczeniu technicznym tuż przy klatce schodowej. Stan liczebny szajki wynosi około 4 do 5 osób.
Cel operacji: eliminacja wszystkich porywaczy, odbicie zakładnika oraz transport zakładnika do punktu ewakuacyjnego, odzyskanie dokumentów utraconych przez korporację.
Czas operacji -czas lokalny 13:05 dnia 14.X.2023 roku
ZAPRASZAMY !!!
OPW w Szubinie mistrzem województwa!!!
- 13
Dnia 10 października 2023 roku w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema w Toruniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do Strzeleckich Mistrzostw Polski z wykorzystaniem systemu szkolno-treningowego "Śnieżnik" dla szkół uczestniczących w projektach edukacyjnych Ministra Obrony Narodowej pn. Oddziały Przygotowania Wojskowego i Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Równolegle do eliminacji rozegrano Zawody Użyteczno-Bojowe pod patronatem i przy wsparciu marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego (reprezentowanego przez szefa marszałkowskiego Biura Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego Eugeniusza Lalę), które obejmowały konkurencje: rzut granatem, taktyczne ładowanie magazynka, test z wiedzy, ładowanie magazynka na czas, rozkładanie i składanie karabinu AK. W ramach pokazu kadeci z 13 szkół województwa kujawsko-pomorskiego mogli zapoznać się z możliwościami wirtualnej rzeczywistości poprze gogle VR i na samym ŚNIEŻNIKU oraz poznać wyposażenie karetki wojskowej. W związku z powyższym rywalizacja była klasyfikowana w dwóch kategoriach: eliminacje do Strzeleckich Mistrzostw Polski i Zawody Użyteczno-Bojowe. Tuż przed ogłoszeniem wyników wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na wojskową grochówkę z „wkładką” i pączka.
Reprezentacja Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w składzie:
- Kamil Łukowski – klasa IV OPW;
- Damian Kuźba – klasa IV OPW;
- Hubert Gwit – klasa III OPW;
zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w Strzeleckich Mistrzostwach Polski we Wrocławiu w dniach 8-10.11.2023 roku. Z racji intensywnych przygotowań do przysięgi koordynator klas wojskowych Piotr Jamróg nie mógł osobiście towarzyszyć kadetom podczas zmagań sportowo-strzeleckich, ale uczniowie mogli liczyć na wsparcie dyrektor szkoły. Gratulujemy kadetom i panu Piotrowi świetnych rezultatów. Trzymamy kciuki za powodzenie we Wrocławiu.
Dzień chłopaka w internacie
2 października, ku radości płci męskiej, w naszym internacie odbyło się wspólne świętowanie Dnia Chłopaka. Dziewczeta stanęły na wysokości zadania i przygotowały dla swoich kolegów wieczór pełen wyzwań. Chłopcy wykazali się znajomością świata kobiet, odgadując nazwy kosmetyków i akcesoriów do makijażu z damskiej kosmetyczki. Zalotki, szminki, pudry i błyszczyki nie stanowiły dla nich żadnej tajemnicy. Nie lada wyzwaniem było uczesanie koleżanek- chłopcy upletli dziewczętom przepiekne warkocze. Kolejne zadanie polegało na narysowaniu z zasłoniętymi oczami domu. To również poszło chłopakom zankomicie. Dużo radości sprawiły wszystkim tańce w wykonaniu chłopaków, a także koncert karaoke. Wszystkiemu przyglądało się jury, które punktowało wszystkie konkurencje. Wygrała drużyna w składzie: Antek, Damian, Kamil, Kacper i Tymek. Dzień Chłopaka był okazją do wspólnego spędzenia czasu. Mamy nadzieję, że chłopcy będą mile wspominali ten dzień.
Integracyjna wycieczka klas pierwszych Energylandia 2023
- 4
6 października to data, której zapewne nie zapomną uczniowie klas pierwszych technikalnych w Chroboczku. O 3:00 w nocy wyjazd z Szubina i o 2:00 w nocy powrót po całodniowych szaleństwach na rollercoasterach. To jest integracja!!!
W grupie siła! Kto miał cykora, ten czekał, ale nie za długo, bo klasa wzywała do wspólnej zabawy. Nikt nie wiedział, jak przebiegać będzie ta wycieczka, wielu uczniów nawet nie znało imienia koleżanki czy kolegi z równoległej klasy. Po wspólnej zabawie i śpiewach w autobusie wszyscy już się znamy.
Panią Dorotę Adamczewską - organizatora wycieczki i opiekunów: Izabellę Bodnar, Mateusza Smolińskiego też już wszystkie pierwszaki znają i JEST SUPER.
Kto nie był, niech żałuje i następnym razem nie zwleka z rezerwacją miejsca.
II OPW na wycieczce
Dnia 05 października 2023 klasa II OPW wraz z wychowawcą i nauczycielami panią Oleną Eichstaedt i panem Piotrem Jamróg wybrała się na wyjazd integracyjny połączony z nauką taktyki do Bożejewiczek koło Żnina. Pojechaliśmy tam głównie po to, żeby uczestniczyć w zabawie terenowej "paintball". Pobyt przebiegł w świetnej, radosnej atmosferze, pełnej emocji i zabawy. Uczniowie spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu, realizując różne scenariusze gry w paintball. Oprócz paintballa był również grill, a także słodkości i świetna muzyczna zabawa. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów w wybornych humorach.
II a na Blu Game Show
- 1
Blu Game Show to nie tylko targi pracy branży technologicznej, czy branży nowych technologii, IT i szkół to także połączenie świata e-sportu, turnieju gamingowego, nowych technologii, świata fantasy i fandomu. Podczas imprezy uczniowie odwiedzili stoiska wystawców największych i znaczących marek na rynku technologicznym. Mieli możliwość zagrania w różnorodne gry komputerowe i planszowe oraz zmierzyć się z mistrzami Polski i świata. Dostępne były symulatory jazdy i strzelnice laserowe. Główną atrakcją był turniej e-sportowy. Dziękujemy OHP.
Blu Game Show !!!
W dniach 29-30.09.2023 kadeci Zespołu Szkół wraz z opiekunami prezentowali możliwości systemu wirtualnej strzelnicy POJEDYNEK podczas Blue Game Show w Bydgoszczy, na zaproszenie partnera szkoły Wojskowego Centrum Rekrutacji. Bydgoszcz stała się centrum e-sportu, technologii i gamingowego widowiska dla osób w każdym wieku. Obok prezentacji ponad 100 firm z branży IT odbyły się: turnieje gier, strefa biznesowa i dodatkowe atrakcje, strefy manga, anime, fandom, konkurs COSPLAY, stoiska z rękodziełem, gamingowymi i geekowymi gadżetami, grupy rekonstrukcyjne, gry planszowe i Strefa Retro Gier, komputerowa Strefa Seniora, laserowy Paintball, pokaz taktyczny kadetów ZDZ Bydgoszcz. Drugiego dnia Blue Game Show w czasie panelu dyskusyjnego pan Tomasz Sokołowski, Wiktor Dominiak i Hubert Gwit, w towarzystwie przedstawicieli WCR w Bydgoszczy: mjr Lewandowski i por. Budnik, omówili korzyści wynikające z pracy na systemie POJEDYNEK. Podkreślono zalety: niskie koszty szkolenia kadetów, mobilność systemu, dostosowanie do kategorii odbiorcy, nieograniczona dostępność do treningu, możliwość przeprowadzenia treningu strzeleckiego na każdym poziomie zaawansowania.
Obsługą wirtualnej strzelnicy zajęli się: Antonio Głowacki, Piotr Wełnicki, Oliwier Ziemski, Bartek Baran, Hubert Gwit, Wiktor Dominiak, Kamil Napierała. Instruktażu udzielał Piotr Jamróg.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szubinie 29 września – III edycja
- 5
Wielkie wydarzenie już za nami!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to okazja popularyzująca czytelnictwo. Zespół Szkół im. prof. E. Chroboczka oraz partnerzy i przyjaciele akcji -
Muzeum Ziemi Szubińskiej,
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie,
I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Szubinie,
Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie,
Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie,
Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko" w Szubinie -
celebrowali wspólnie tę wyjątkową okazję w gmachu Muzeum.
Cieszy fakt, że po raz kolejny działamy wspólnie. Jednoczy nas cel – promocja słowa pisanego. Jesteśmy miłośnikami książek. Pragniemy, by każdy tom znalazł swojego czytelnika.
Wśród przedstawicieli naszej szkoły znaleźli się: Mateusz Lis z klasy 5tb, Damian Kuźba z klasy 4tl oraz Julia Różańska i Oskar Kula z klasy 2OPW. Młodzież czytała umoralniające rymowanki, kierując je do najmłodszej części publiczności. Wydarzenie uświetnił występ Jagody Buksy z klasy 5tb. Technicznego wsparcia udzielili nam: Niclas Guntsch, Dawid Tomaszewski oraz Kacper Małek z klasy 3tl.
Akcję patronatem swym objęła Fundacja Bookcrossing Polska.
Prowadzące – nauczyciel bibliotekarz pani Barbara Przybylińska oraz nauczyciel języka polskiego pani Kamila Szczęsna – obiecały kolejną edycję. Nie da się ukryć, że wydarzenie wpisało się w szubiński kalendarz kulturalny.
Do zobaczenia za rok!
"Królikowo Open"
Uczeń naszej szkoły Kacper Białecki z klasy 2TL zajął 1 miejsce w swojego kategorii wiekowej w XXIV Turnieju Warcabowym "Królikowo Open". Turniej odbył się 27.09.2023r w Szkole Podstawowej w Krolikowie. Kacper pokonał wielu rywali, plasujac się na pierwszym miejscu. Brawo!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Wyjazd integracyjny klasy II TL
- 18
W czwartek 28.09.2023 uczniowie klasy 2 TL wraz z wychowawcą wybrali się na wyjazd integracyjny połączony ze świętowaniem "Dnia Chłopca" do Bożejewiczek koło Żnina. Pojechali tam głównie po to, żeby uczestniczyć w zabawie terenowej "paintball". Pobyt przebiegł w świetnej, radosnej atmosferze, pełnej emocji i zabawy. Dziewczęta i chłopcy spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu, realizujac różne scenariusze gry w paintball-a. Oprócz paintball-a, były również serwowane kiełbaski z grilla a także słodkości oraz niespodzianki z okazji "Dnia Chłopca". Na koniec, uczniowie spontanicznie bawili się w chowanego. Wszyscy uczestnicy wrócili do domów w wybornych humorach
Projekt ,,Lekcje z ZUS” w naszej szkole
W piątek 29.09.2023 odbyło się kolejne spotkanie młodzieży naszej szkoły z koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji w bydgoskim oddziale ZUS p. Joanną Karsznia.
Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do skorzystania z oferty edukacyjnej ZUS, ponieważ uczy o ubezpieczeniach społecznych w sposób praktyczny, przystępny i interesujący.
Projekt „Lekcje z ZUS” podzielony został na cztery bloki tematyczne, z których uczniowie dowiedzieli się: jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie są rodzaje świadczeń z ubezpieczeń, od czego zależy wysokość emerytury, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy, jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy;
Każdemu uczniowi uczestniczącemu w projekcie i nauczycielowi , który był organizatorem spotkania został zapewniony komplet materiałów dydaktycznych do czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych.
Zdobytą wiedzę, uczniowie będą mogli sprawdzić podczas Olimpiady pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
Informacje dotyczące wydarzeń z dnia 27.09.2023
W dniu 27.09.2023r w Zespole Szkół im. prof. E.Chroboczka podczas próby do uroczystości zaprzysiężenia pierwszych klas doszło do zasłabnięcia kilkorga uczniów. Na miejsce zostały wezwane stosowne służby, które udzielały odpowiednio pomocy medycznej i zabezpieczenia. Do szpitala zostały przetransportowane trzy osoby, które miały choroby współistniejące. Służby wykluczyły obecność gazu i substancji niebezpiecznych. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich, sytuacja została opanowana. Uczniowie otrzymali wsparcie psychologiczne. Zaniepokojonym rodzicom udzielano na bieżąco informacji o sytuacji w szkole.
Szkolne mistrzostwa w biegach przełajowych
- 38
W miniony wtorek tj. 26.09.2023 w szkole odbyły się szkolne mistrzostwa w biegach przełajowych. W tym roku padł rekord frekwencji, gdyż do rywalizacji zgłosiło się ponad 100 uczniów oraz uczennic. Rywalizacja odbywała się w pobliskim lasku przy Nadleśnictwie Szubin, gdzie młodzi sportowcy rywalizowali na dystansie 1km. W pierwszej kolejności po przeprowadzonej rozgrzewce w trzech seriach wystartowali chłopcy. Zwycięzcami poszczególnych serii zostali:
Krzysztof Winkowski IIb
Leszek Boruta II TL
Szymon Berka IV TL
Wśród dziewcząt zwyciężczynią została Nikola Boruch z klasy II OPW, drugie miejsce zajęła Luchowska Dominika z kalsy III TL a na najniższym stopniu podium znalazła się Nicola Ryter.
Następnie w serii finałowej pobiegło czterech pierwszych zawodników z każdej serii. Po emocjonującym finiszu zawody wygrał uczeń pierwszej klasy Aleksander Rejment, tuż za nim uplasował się zwycięzca trzeciej serii Szymon Berka, a skład na podium uzupełnił Kamil Łukowski z klasy IV TL.
Zawody zostały zorganizowane przy współpracy nauczycieli wychowania fizycznego oraz Ochotniczego Hufca Pracy, który to zorganizował nagrody dla zawodników.
Chroboczek mistrzem Gminy
W środę 20 września br w TKKF odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej 6o osobowej. Nasi uczniowie zwyciężając zapewnili sobie awans do finału powiatowego który odbędzie się w kwietniu 2024r.
Dwie zwycięskie bramki dla naszego zespołu strzelił Kacper Wojciechowski.
Archiwum Aktualności