25 kwietnia odbyło się pożegnanie uczniów klasy 5tl oraz absolwentów Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Po przywitaniu zgromadzonych głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Jaśkowiak, życząc abiturientom sukcesów w życiu prywatnym oraz zawodowym. Swą obecnością zaszczycił nas Pan Starosta Krzysztof Błoński, który także złożył gratulacje tegorocznym maturzystom. Szczególnie wzruszyły słowa Pani Agaty Sitterlee – przedstawicielki rodziców – oraz Sary Sitterlee i Piotra Zielińskiego. Przemawiający podziękowali za wspólnie spędzone lata, pełne radości i niezapomnianych chwil. Wyrazili wdzięczność nauczycielom za cierpliwość i wsparcie, a koleżankom i kolegom – za przyjaźń. Następnie Panie Karina Tomczyk i Małgorzata Tubiszewska – wychowawcy klas – wręczyły świadectwa ukończenia szkoły, zaś Pan Piotr Jamróg – nauczyciel edukacji wojskowej - zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego. Rozdano także nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe. Uroczystość zamknął program artystyczny przygotowany przez klasy 4tl i 4OPW, podczas którego w sposób humorystyczny zaprezentowano wachlarz uczniowskich postaw.
Dziękujemy za pięć lat wspólnej nauki. Trzymamy kciuki za tegorocznych maturzystów!
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego maturzystów
konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
When people say ‘England’, they sometimes mean Great Britain, sometimes the United Kingdom, sometimes the British Isles – but never England.”
W dniu 23 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Jego zwycięzcami zostali uczniowie klasy 3 TEW!
GRATULUJEMY!
W skład najmocniejszej ekipy weszli:
-
Claudia Czechowska,
-
Bartłomiej Baran.
Zaszczytne drugie miejsce zajęła klasa 3 OPW,a ostatnie miejsce na podium należy do klasy 1 OPW.
Nauczyciele języka angielskiego jako organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom biorącym udziałw konkursie, a laureatom gratulują wiedzy!
-
NUP 2X35 – YOUNG GENERATION
Dnia 15 kwietnia 2025 roku Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Emila CHROBOCZKA w Szubinie uczestniczyła w konfrrencji zorganizowanej przez BYDGOSKIE CENTRUM DOKTRYN I SZKOLENIA SIŁ ZBROJNYCH W CENTRALNEJ BIBLIOTECE WOJSKOWEJ w Warszawie. Konferencja naukowa przedstawiała raport końcowy z realizacji analizy w ramach projektu NUP 2X35 – YOUNG GENERATION.
"Opracowany przez oficerów – analityków CDiS SZ raport poświęcony jest wynikom badań mających określić wpływ cech pokolenia „Z”, czyli młodych ludzi ukształtowanych przez scyfryzowany świat i społeczeństwo, na możliwości procesu ich rekrutacji oraz funkcjonowania w Siłach Zbrojnych RP.
Sformułowana hipoteza badawcza zakładała, że w obliczu dynamicznych zmian społecznych i technologicznych ostatnich lat młode pokolenie wykazuje dość odmienne wartości, postawy oraz oczekiwania wobec pracy, co stanowić może wyzwanie dla instytucji o hierarchicznej strukturze, takiej jak wojsko. Badania przeprowadzone w ramach kampanii Nowe Urządzenie Polskie – NUP 2X35 miały więc na celu zrozumienie tych różnic oraz dostosowanie strategii rekrutacyjnych do potrzeb młodych ludzi.
Z całością problematyki i wynikami badań z tego obszaru zapoznali uczestników konferencji zaproszeni goście oraz autorzy badań. Spotkanie otworzyli Sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Henryk Kiepura oraz I Zastępca Szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. dr Karol Dymanowski. Następnie referat na temat założeń metodycznych przeprowadzonych badań przedstawił Dyrektor Centrum Doktryn i Szkolenia SZ płk dr Andrzej Lis. W dalszej kolejności Zastępca Dyrektora CDiS SZ – Szef Pionu Rozwoju Koncepcji i Wykorzystania Doświadczeń płk dr Robert Reczkowski omówił wyniki badań zawartych w Raporcie końcowym z realizacji analizy w ramach projektu NUP 2X35 – Young Generation. A zagadnienie dotyczące zmian pokoleniowych na rynku pracy, szanse i wyzwania dla budowy potencjału Sił Zbrojnych RP przedstawił Szef Zarządu Szkolenia P7 SG WP gen. bryg. dr inż. Rafał Miernik.
W drugiej części konferencji przeprowadzony został panel dyskusyjny z udziałem gen. bryg. dr. inż. Rafała Miernika, Szefa Oddziału Kształcenia Wojskowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Sylwii Hemon, dr Anety Baranowskiej z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze Ranaty Piszcz oraz instruktora Oddziału Przygotowania Wojskowego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy Arkadiusza Dembińskiego.
W czasie dyskusji podkreślono znaczenie klas mundurowych jako narzędzia budowania świadomości obronnej i kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży. Zwrócono uwagę na potrzebę modernizacji programów nauczania oraz dostosowania ich do oczekiwań młodego pokolenia. Uczestnicy panelu wskazali na wyzwania wynikające z niżu demograficznego, który bezpośrednio wpływa na liczbę potencjalnych kandydatów do szkół i służby. Zaznaczono konieczność zwiększenia atrakcyjności służby oraz działań promocyjnych. Omówiono charakterystykę młodego pokolenia – ich indywidualizm, potrzebę poczucia sensu i zaangażowania, a także otwartość na zmiany i nowe technologie. Wskazano na konieczność prowadzenia dialogu z młodzieżą i dostosowywania przekazu instytucji mundurowych do ich oczekiwań. Paneliści zwrócili uwagę na konkurencję rynku cywilnego, który często oferuje młodym ludziom bardziej elastyczne warunki zatrudnienia. Generał Miernik w swoim wystąpieniu omówił aktualne zmiany w strukturze i funkcjonowaniu armii, których celem jest zwiększenie efektywności procesów rekrutacyjnych oraz lepsze dopasowanie oferty służby do potrzeb przedstawicieli pokolenia Z.
Na zakończenie konferencji Dyrektor CDiS SZ płk Lis wręczył podziękowania dyrektorom placówek edukacyjnych, których uczniowie brali udział w projekcie NUP 2X35 Young Generation." (pobrano: https://cdissz.wp.mil.pl/aktualnosci-2025/konferencja-naukowa-postawy-i-wartosci-pokolenia-z-w-kontekscie-rekrutacji-do-sil-zbrojnych-rp-i-pelnienia-sluzby-wojskowej/)
Szubińska Dwójka w Chroboczku
- 18
Dziś, w piękny słoneczny dzień, nasza szkoła znów otworzyła swoje serce — tym razem dla ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Choć nie mogli być z nami podczas Dni Otwartych w marcu, nie mogliśmy pozwolić, by przeszli obok naszej historii obojętnie. Zorganizowaliśmy więc dla nich mini wersję marcowego wydarzenia — z tym samym entuzjazmem, serdecznością i dumą, z jaką pokazujemy nasz świat każdemu, kto tylko zechce go poznać. Bo drzwi naszej szkoły — i te fizyczne, i te symboliczne — zawsze są otwarte dla tych, którzy szukają miejsca, w którym można dorastać z pasją.
Podczas dzisiejszej wizyty ósmoklasiści mogli popróbować swoich sił na strzelnicy wirtualnej i pneumatycznej, obejrzeć pokaz przygotowany przez SGS oraz uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy przeprowadzonym przez Drużynę Ratowniczą.
Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie i we wrześniu zobaczymy się z absolwentami szubińskiej Dwójki, których dziś udało nam się zachwycić atmosferą, umiejętnościami i pasją, z jaką realizujemy w naszej szkole swoje marzenia.
Cykliczny IX Turniej Wiedzy LMDS
Już po raz dziewiąty w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy o LMDS (Logistyce, Magazynowaniu, Dystrybucji, Spedycji) - etap szkolny. I można śmiało stwierdzić , że z roku na rok cieszy się on wśród młodzieży coraz większą popularnością, w turnieju wzięło udział 35 uczniów – przyszłych logistyków.
Turniej dotyczył zagadnień takich jak: podstawy logistyki, magazynowanie zapasów, formowanie ładunku na palecie, ładunki niebezpieczne, centra logistyczne, systemy logistyczne, systemy transportowe, infrastruktura magazynowa, dokumentacja magazynowa i transportowa, metody wydawania zapasów z magazynu, czas pracy kierowcy i inne. Głównym celem cyklicznego turnieju jest poszerzanie i pogłębianie wiedzy logistycznej wśród młodzieży. Test składał się z 30 pytań jednokrotnego wyboru i odbył się na platformie test portal.
Wyniki IX Turnieju o LMDS:
1 miejsce - Popielarz Dominika , kl II
2 miejsce – Dornowski Mateusz, kl III
2 miejsce – Nowak Mateusz, kl III
3 miejsce – Jurek Paweł , kl II
3 miejsce – Tyll Mateusz, kl III
4 miejsce – Brzykcy Filip, kl II
5 miejsce – Grzeszczak Mateusz, kl II
5 miejsce – Wojciechowski Dominik, kl II
5 miejsce – Zgórski Piotr, kl III
5 miejsce – Skieresz Juliusz, kl III
W/w osoby zakwalifikowały się do VIII Turnieju Powiatowego.
Turniej odbył się w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne ,,Uformowany logistyk II” współfinansowane przez Powiat Nakielski
Koordynatorzy projektu- Agnieszka Bubczyk, Ryszarda Krzyżanowska- Kalka Gratulujemy !!!
Wielki sukces Tymoteusza!
Tymoteusz Szymanowski jest uczniem klasy 2 OWA i rozwija swoje pasje nie tylko dotyczące wojskowości - czynnie uczestnicząc w zajęciach SGS oraz Kompanii Reprezentacyjnej -ale także trenuje od kilku lat sztuki walki. Robi to pod okiem profesjonalistów w Szkole Walki Raion.
O jego ostatnich sukcesach opowiedział nam jego trener pan Marek Słupecki:
„Tymoteusz Szymanowski 5 kwietnia 2025r. brał udział w XX Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami w Warszawie. Poziom był bardzo wysoki, ale mimo to Tymoteusz w wybranych konkurencjach i w swojej kategorii wiekowej wywalczył bardzo wysokie miejsca na podium: złoty medal w konkurencji light-contact, srebrny medal w konkurencji makiwara kumite oraz brązowy medal w konkurencji szermierka na miecze”
Gratulujemy Tymkowi sportowych sukcesów i życzymy, aby kolejne mistrzostwa przyniosły jeszcze więcej satysfakcji!
"Pierwsza pomoc - to proste!"
- 3
Dziś odbyły się wyjątkowe zajęcia Drużyny Ratowniczej realizowane w ramach projektu powiatu nakielskiego na zajęcia pozalekcyjne. Członkowie Drużyny uczestniczyli w uroczystości nadania imion nowym fantomom do nauki RKO. Dzięki projektowi nasza szkoła wzbogaciła się o Heńka - dorosłego fantoma, Janka - starsze dziecko i Antka - niemowlę. Nauka RKO jest teraz naprawdę prosta, bo wyniki ćwiczących są monitorowane przez aplikację QCPR.
W uroczystości uczestniczyły też nasze stare, zasłużone fantomy: Stefan, Franek i Agatka, które wcale nie przechodzą na emeryturę i nadal będą służyć podczas zajęć pozalekcyjnych, pokazów, szkoleń i festynów, w których bierzemy udział.
Imiona zostały nadane, od tego momentu nowe fantomy wstapiły oficjalnie w szeregi naszej Drużyny i będą nam służyć przez wiele lat w ćwiczeniach umiejętności ratowniczych.
Stop uzależnieniom od smartfona – znamy zwycięzcę konkursu!
31 marca 2025 roku zakończyły się wszystkie działania związane z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji miło nam poinformować, że jury w składzie: Zbigniew Magdziarz, Tomasz Sokołowski oraz Wawrzyn Nowak wyłoniło zwycięzcę konkursu informatycznego „Stop uzależnieniom od smartfona”, zorganizowanego w ramach DBI.
Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy w dowolnym programie komputerowym, poruszającej problem uzależnienia od smartfona oraz przedstawiającej propozycje alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
Nagrodę w wysokości 300 zł zdobył Igor Czeleń z klasy 2 OWB.
Organizatorami konkursu byli Wawrzyn Nowak i Zbigniew Magdziarz.
Gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział!
Targi Szkół w Nakle nad Notecią – Szkoła Podstawowa nr 4
- 17
W dniu dzisiejszym, po raz kolejny wyruszyliśmy z misją – nie tylko reprezentowania Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, ale przede wszystkim z pragnieniem pokazania młodszym uczniom, że szkoła ponadpodstawowa może być miejscem pełnym pasji, przygody i rozwoju.
Targi Szkół w Nakle nad Notecią w murach Szkoły Podstawowej nr 4 to wydarzenie pełne młodzieńczej energii, pytań, ciekawości i uśmiechów. Uczniowie klas ósmych – poszukujący swojej drogi – z zaciekawieniem odwiedzali nasze stoisko, które – dzięki kreatywności naszych uczniów – przyciągało wzrok nie tylko prezentacjami, ale przede wszystkim rozmową i pozytywną atmosferą.
Nasi reprezentanci – zarówno kadeci, jak i uczennice klas branżowych oraz ekonomiści – kolejny raz udowodnili, że są najlepszym ambasadorem naszej szkoły. Z entuzjazmem opowiadali o kierunkach, możliwościach, zajęciach praktycznych, ale też o klimacie, który panuje w naszej społeczności. To właśnie ich szczerość, autentyczność i zaangażowanie sprawiły, że wielu młodych ludzi zatrzymało się na dłużej, pytając, dopytując i... planując przyszłość.
Słowa uznania i pozytywne komentarze ze strony organizatorów i przedstawicieli innych szkół potwierdziły, że jesteśmy dobrze przygotowani – nie tylko pod kątem wiedzy, ale i podejścia do drugiego człowieka.
Dziękuję naszym uczniom – za serce, jakie wkładają w reprezentowanie szkoły, za to, że z radością dzielą się swoją codziennością i za to, że nie boją się być sobą. To właśnie Wy jesteście najlepszym dowodem na to, że nasza szkoła ma coś wyjątkowego – duszę.
Archiwum Aktualności