Z okazji Święta Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował sesję zdjęciową pod hasłem: Kocham moją szkołę. A oto jej efekt - zobaczcie sami.
Walentynki w Chroboczku
- 6
KONKURS DLA EKONOMISTÓW
Konkurs informatyczny w ramach DBI
Szkoła dla WOŚP
Finał TRAFIONYCH FERII
- 102
Dzień piąty TRAFIONYCH FERII podsumowuje działania z całego tygodnia. Dziś liczy się każdy mały punkt, każda czynność która może przyczynić się do zwycięstwa podczas tych tygodniowych zmagań. Jak co dzień zbiórka w Sali ,,W’’ godz.10.00, czekamy przysłowiowe „15 minut” na pozostałych uczestników, dziś jest nas 36, nie wszyscy mogli być z różnych względów. Kadeci jak każdego dnia gotowi do pomocy czekają aż uczestnicy ustawią się w kolumnie dwójkowej, przemarsz korytarzami do sali głównej, która na czas ferii stała się szkolna stołówka. Dowódcą tradycyjnie Dominika Hejnicka. Krótkie objaśnienie dzisiejszych zmagań i tego, co dziś wszystkich czeka. Z założenia działania zaplanowano do 13:00. Wiemy, po doświadczeniu ostatnich dni, że trzy godziny to zdecydowanie za mało.
Piątek rozpoczął się od spotkania na placu wewnętrznym szkoły. Mimo padającego śniegu zaproszenie na finał TRAFIONYCH FERII przyjęli strażacy z OSP w Szubinie. Niespodzianką było spotkanie dwóch wozów strażackich: historycznego Ził z 1980 i współczesnego VOLVO z 2018. Ził to pojazd historyczny i należy do KSSK GWARD w Kwidzynie, obecnie jest na stanie KSSK GWARD Oddział Szubin. Uczestnicy zajęć feryjnych mieli okazję do dokonania porównań wyposażenia.
W ramach pierwszej pomocy ósmoklasiści prezentowali wszystkie umiejętności, które nabyli podczas trwania zajęć i byli za nie oceniani. Poziom okazał się bardzo wysoki. Wszyscy ósmoklasiści, którzy ćwiczyli z nami pierwszą pomoc wykazali się dużym zaangażowaniem w nabywaniu nowych umiejętności.
Dziś najdalej nawiązaną łącznością był kontakt z Danią oraz 7 krajowych.
Wielką popularnością cieszyła się wystawa broni sportowej i historycznej przygotowana KSSK GWARD Oddział Szubin. Można było przymierzyć się, dopytać, pooglądać.
Jedną z konkurencji, która wywoływała wiele emocji było rozkładanie i składanie karabinu szkoleniowego na czas.
W tle pozostałych zadań prowadzono działania taktyczne, z pełnym zaangażowaniem i wyposażeniem.
Zanim odbył się apel końcowy wszyscy uczestnicy przeszli do pomieszczeń przeznaczonych do ćwiczeń taktyki, gdzie najbardziej zaangażowani ósmoklasiści współuczestniczyli w pokazie dynamicznym.
Udział w konkurencjach, połączony ze zwiedzaniem wystawy „100 odbiorników na 100 urodziny” Firmy ELTRA, przyciągnął również najmłodszych: Kasia, Nela, Nikodem, Leszek, Wojtek, Gracjan.
Ostatnim punktem dziś był apel i podsumowanie, który dyrektor Zespołu Szkół rozpoczęła od pozdrowienia: CZOŁEM KADECI, uzyskując odpowiedź: CZOŁEM PANI DYREKTOR. Wszyscy uczestnicy uzyskali honorowy tytuł Ambasadora Zespołu Szkół w Szubinie, który upoważnia ich do zaproszenia nas do swoich szkół.
Każdy z uczestników otrzymał również upominek i apteczkę zawierającą:
- 2 szt. Chusteczki czyszczącej do skóry,
- 1 szt. plaster na szpulce,
- 14 szt. plastrów z opatrunkiem,
- 1 szt. opatrunek osobisty K,
- 2 szt. opatrunek osobisty M,
- 1 szt. opatrunek osobisty G,
- 1 szt. chusta opatrunkowa,
- 6 szt. kompres,
- 2 szt. opaska tkana,
- 1 szt. koc ratunkowy,
- 1 szt. nożyczki,
- 4 szt. rękawiczki winylowe,
- 2 szt. maseczka jednorazowa,
- 1 szt. instrukcja 1 pomocy.
Wyróżniono najlepszych strzelców oraz najlepszą drużynę.
Klasyfikacja strzelecka:
1 miejsce – Jakub Słodkiewicz
2 miejsce – Igor Tomczyk
3 miejsce – Szymon Czyż
4 miejsce – Eryk Smoter
5 miejsce – Filip Tafelski
6 miejsce – Kornel Katafiasz
7 miejsce – Dominik Wiśniewski
Klasyfikacja drużynowa:
Grupa BRAWO – 587 PUNKTÓW (opiekun drużyny – Agata KAIZER)
Grupa DELTA – 499 PUNKTÓW (opiekun drużyny – Wojtek MUZOLF)
Grupa ALFA – 412 PUNKTÓW (opiekun drużyny – Roksana HABERA)
Grupa CHRLI – 404 PUNKTY (opiekun drużyny – Amelia HEWELT)
Grupa ECHO – 328 PUNKTÓW (opiekun drużyny – Julia MARAS)
Wyróżniono też najmłodszych uczestników: Tadka w poniedziałek, Kasię i Nikodema. Wrażenia uczestników jakie zauważyliśmy mogą prowadzić do stwierdzenia, że wszyscy naprawdę bawili się znakomicie, nawiązane nowe znajomości i zdobyte doświadczenie podczas zajęć zapewne przyczynią się do miłego wspominania i oczekiwania na dalsze tego typu spotkania. Podziękować należy wszystkim kadetom OPW i klas wojskowych, bez ich pomocy i zaangażowania trudno byłoby zorganizować Trafione Ferie. Kadeci wykazali się w 100% podczas tych dni spędzonych wraz z uczestnikami Trafionych Ferii. Obowiązki i zadania jakie wykonywali pozwoliły na bezpieczne przeprowadzanie konkurencji i niejednokrotnie swoją wiedzą i umiejętnościami pomagali tym, którzy troszeczkę mieli kłopotów z wykonaniem zadań. Za zaangażowanie i gotowość świadczenia pomocy dziękują: Alicja Jaśkowiak, Izabella Bodnar, Witold Błasiak, Piotr Jamróg, ks. Krzysztof Barczyński i Mateusz Smoliński. Dziękujemy pracownikom Zespołu Szkół: Pani Hani, Pani Joli za ciepłą herbatę i Panu Darkowi za techniczną pomoc.
Dziękujemy za wsparcie przedsięwzięcia:
- Panu Staroście Tadeuszowi Sobolowi za objęcie patronatem TRAFIONYCH FERII,
- Wojskowemu Centrum Rekrutacji z Bydgoszczy – za reprezentowanie instytucji podczas pierwszego dnia Trafionych Ferii i ufundowanie nagrody dla najlepszego strzelca,
- Powiatowi Nakielskiemu za materiały promocyjne i gadżety,
- 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej materiałami i ulotkami,
- Ochotniczej Straży Pożarnej z Szubina, za uświetnienie piątego dnia TRAFIONYCH FERII,
- KSSK GWARD oddział Szubin, za zorganizowanie wystawy broni i prezentację samochodu zabytkowego ZIŁ.
Kadeci, którzy zabezpieczali zajęcia:
Klasa IV TB Dominika Hejnicka, Anna Pęczek, Klasa III OPW Damian Kuźba, Klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwit, Julia Różańska, Wiktor Dominiak, Magdalena Zielińska, Klasa I OPW Julia Maras, Roksana Habera, Agata Kaizer, Amelia Hewelt, Bartek Moraczewski, Filip Wilkowski, Wojtek Muzolf, Marek Jaśkowiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński, Błażej Chełminiak I TEW Laura Smolińska, Bartek Baran, Martyna Ciesielska, Zuzanna Tyda.
Zapraszamy na następne TRAFIONE FERIE – sezon 2024.
TRAFIONE FERIE - dzień 4
- 25
Zbiórka w sali ,,W’’ godz. 10.00 jak co dzień uczestnicy czekali na zadania jakie dziś będą realizować, szybka odprawa, czas nagli, drużyny gotowe do realizacji zadań zespołowych, małe chwilowe zamieszanie, nowo przybyłe osoby trzeba przydzielić do drużyn. Liczebność drużyn rośnie w siłę – składy 8 osobowe. Zbiórki przeprowadzone przez dowódców pod okiem kadetów, od tego momentu kadeci bacznie będą się przyglądać (i oceniać) działaniom drużyn uczestników. Pięć drużyn, pięć zadań, czwarty dzień zmagań, czas naprawdę przyspieszył wszystkim, uczestnikom i zaangażowanym w projekt Trafionych Ferii.
Tak naprawdę rywalizacja punktowa rozgrywa się na strzelnicach, wiedza na temat pierwszej pomocy opanowana, wydawanie komend, robienie zbiórek na coraz wyższym poziomie, coraz mniej uwag od kadetów OPW na temat błędów przy zadaniach.
Kolejne zadanie to nawiązywanie łączności z innymi radiostacjami na terenie Polski, mjr. Witold Błasiak pomaga w tej części zadania wszystkim drużynom - dodatkowe punkty za nawiązaną łączność, warunki atmosferyczne dziś utrudnione, ale komunikacja radiowa działa. 15 łączności zaliczone, łączności krajowe nawiązywane samodzielnie przez uczestników. Na strzelnicach działania drużynowe o jak największą ilość punktów, strzelnica pneumatyczna - tam członkowie drużyn strzelają z karabinków i pistoletów do tarcz walczą o ,,10’’. Na strzelnicy wirtualnej trzeba uratować zakładników, tylko najbardziej skupione osoby osiągają znakomite wyniki, które klasyfikują drużyny dając im szanse na podium.
W ramach pierwszej pomocy każdy członek drużyny wykonywał następujące czynności ratownicze na punkty:
- przewrót poszkodowanego z brzucha na plecy
- sprawdzenie, czy poszkodowany reaguje
- udrożnienie dróg oddechowych
- sprawdzenie, czy oddycha
- ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej
- uciśnięcia ratownicze na fantomie
- użycie AED
Czas znowu nam uciekł - godz. 14.00 zakończenie.
A co z wynikami? Wyniki jutro będą ogłoszone, punktacja wyrównana trzeba dokładnie wszystko sprawdzić. Jutro każdy indywidualnie będzie walczył o podium dla siebie. Chcemy wyłonić tych najlepszych z pierwszej pomocy, znajomości oporządzenia kadetów, oczywiście na koniec najlepszy strzelec Trafionych Ferii. Każdy z uczestników Trafionych Ferii zostanie AMBASADOREM Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Do dziś w TRAFIONYCH FERIACH wzięło udział 50 osób.
Kadeci, którzy zabezpieczali zajęcia: Klasa IV TB Dominika Hejnicka, Klasa III OPW Damian Kuźba, Klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwit, Julia Różańska, Klasa I OPW Julia Maras, Roksana Habera, Agata Kaizer, Amelia Hewelt, Bartek Moraczewski, Filip Wilkowski, Wojtek Muzolf, Marek Jaśkowiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński, I TEW Laura Smolińska, Bartek Baran, Martyna Ciesielska.
TRAFIONE FERIE - dzień trzeci
- 16
Za nami kolejny trzeci Trafionych Ferii, dzień wypełniony do maksimum wiedzą z podstaw strzelectwa sportowego, taktyki, działań ratujących życie przy użyciu AED, nawiązywania łączności. Dzień zaczął się od zbiórki i omówienia zadań. Do zadań przystąpiło pięć ośmioosobowych drużyn.
Dziś z początkiem dnia wykonano prace poprawiające stan anten niezbędnych do prowadzenia łączności radiowych. Dzięki temu udało się nawiązać 14 łączności. Najdalsza stacja była umiejscowiona we FRANCJI w odległości 80 km od Paryża F8DRE. Operatorem był Polak – Józek. Łączność nawiązano na paśmie 20m na częstotliwości 14303 MHz. Jest to częstotliwość, na której spotykają się stacje polskojęzyczne. Mjr rez. Witold Błasiak był bardzo dumny z postawy uczestników TRAFIONYCH FERII i z chęci do nawiązywania profesjonalnych łączności radiowych. Pan Witold jest na co dzień nauczycielem zajęć z łączności w pierwszych klasach wojskowych. Major Witold Błasiak w przerwie między poszczególnymi konkurencjami przestawił także przedmioty codziennego użytku o wartości poznawczej i estetycznej, które nie wymagają nakładów finansowych, a dziś tak rzadko zbieranych czy kolekcjonowanych. Wśród bogatej kolekcji można było zobaczyć takie rzeczy jak:
- breloczki do kluczy,
- karty telefoniczne,
- pocztówki i karty świąteczne,
- monety okolicznościowe i wiele innych naprawdę ciekawych rzeczy.
W ramach pierwszej pomocy uczestnicy Trafionych Ferii przeszli pierwsze przeszkolenie z użycia AED, jako kontynuacja prowadzenia działań ratowniczych. Instruktaż i pokaz pierwszej pomocy prowadziła Izabella Bodnar – nauczyciel biologii, pedagog, ratownik.
Strzelanie na strzelnicy wirtualnej prowadził Piotr Jamróg – nauczyciel edukacji wojskowej, koordynator klas wojskowych. Uzyskane wyniki nie podlegały podliczeniu – strzelano „na skupienie”. Pierwsze treningi mają za zadanie wdrożyć do techniki, nauki postaw i zapoznaniu zasad strzelania. Wsparcia organizacyjnego udzielił ks. Krzysztof Barczyński.
Prowadzącym strzelanie na strzelnicy pneumatycznej była Alicja Jaśkowiak – dyrektor Zespołu Szkół. Wsparcia udzieliła str. Kprl. Kadet Dominika Hejnicka – dowódca klas wojskowych szkoły. Każdy uczestnik strzelania pneumatycznego oddał dziś 10 strzałów z postawy stojąc z karabinu pneumatycznego. Wszystkie strzały podliczono. Najlepszy strzelec miał 83 punkty na 100 możliwych do zdobycia. Strzelanie przebiegło zgodnie z duchem sportowej rywalizacji i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Kadeci, którzy zabezpieczali zajęcia: Klasa IV TB Dominika Hejnicka, Klasa III OPW Damian Kuźba, Klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwit, Wiktor Dominiak, Klasa I OPW Julia Maras, Roksana Habera, Agata Kaizer, Amelia Hewelt, Bartek Moraczewski, Filip Wilkowski, Wojtek Muzolf, Marek Jaśkowiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński, ITEW Laura Smolińska, Bartek Baran, Martyna Ciesielska.
Czas zdaje się coraz szybciej płynąć każdego dnia zmagań, trudno jest opisać emocje uczestników, dlatego też zapraszamy, abyście sami ocenili i zobaczyli nasze Trafione Ferie. W czwartek dzień strzelnic, łączności i taktyki w terenie zurbanizowanym, zatem zapraszamy, oceńcie sami.
TRAFIONE FERIE - dzień 2
- 64
Drugi dzień zmagań w ramach TRAFIONYCH FERII obejmował:
- uciśnięcia ratownicze na poszkodowanym dorosłym,
- rozkładanie i składanie karabinku szkoleniowego AK, doskonalenie techniki i wykonywanie czynności na czas,
- ubierania kamuflażu i wykonanie kamuflażu na twarzy,
- pokonywanie toru przeszkód na sali gimnastycznej.
Dzięki sprzyjającej pogodzie mieliśmy okazję przeprowadzić marsze taktyczne na boisku wewnętrznym szkoły.
Zmaganiom towarzyszyła sympatyczna atmosfera rywalizacji wraz z dopingiem wśród własnych członków drużyn w poszczególnych konkurencjach. Uczestnicy w równym stopniu wykazali się naprawdę dużymi umiejętnościami w poszczególnych konkurencjach, wszystkie drużyny uzyskały taką samą ilość punktów w pierwszych czterech konkurencjach. Jutrzejszy dzień zapowiada się jeszcze bardziej obfity w rywalizacje pomiędzy drużynami, bo zaczynamy pierwsze strzały na strzelnicach.
Dziś podczas ćwiczeń odwiedzili nas: Starosta Nakielski pan Tadeusz Sobol, Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Ewa Szłapa oraz Pan Andrzej Tomczyk – przyjaciel szkoły.
Wiedzą podczas zajęć dzielili się: Izabella Bodnar, Witold Błasiak, Mateusz Smoliński i ks. Krzysztof Barczyński. Wsparcia udzielili kadeci: Klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwit, Wiktor Dominiak, Magda Zielińska, Julia Różańska, Klasa I OPW Julia Maras, Roksana Habera, Agata Kaizer, Błażej Chełminiak, Bartek Moraczewski, Filip Wilkowski, Wojtek Muzolf, Marek Jaśkowiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński ITEW Laura Smolińska, Bartek Baran.
Przypominamy, że przez czas trwania ferii dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych wystawa „100 odbiorników na 100 urodziny” prezentująca dorobek techniczny firmy ELTRA.
Pierwszy dzień TRAFIONYCH FERII za nami.
- 21
W zajęciach prowadzonych przez opiekunów: Alicję Jaśkowiak, Izabellę Bodnar, Witolda Błasiaka i ks. Krzysztofa Barczyńskego wzięło udział 36 uczniów klas VIII.
Wsparcia udzielili kadeci: klasa IV TB: Dominika Hejnicka – pełniąca obowiązki dowódcy, Anna Pęczek, klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwitt, Wiktor Dominiak, klasa I OPW: Julia Maras, Agata Kaizer, Marek Jaśkowiak, Błażej Chełminiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński, Wojtek Muzolf, Filip Wilkowski, Roksana Habera, Amelia Hewelt, Bartek Moraczewski. klasa TEW: Bartek Baran, Laura Smolińska.
W ramach pierwszej pomocy każdy uczestnik wykonał obrót poszkodowanego z brzucha na plecy, sprawdził parametry życiowe i ułożył poszkodowanego w pozycji bocznej.
Można było uczestniczyć w zajęciach z musztry wojskowej. Każdy chętny po przeszkoleniu mógł stać się dowódcą drużyny i przez chwilę sprawdzić się w roli instruktora musztry.
Dodatkową atrakcją było spotkanie z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy. Por. Bartłomiej Budnik przybliżył uczestnikom dzisiejszych zajęć możliwości realizacji się w zawodzie żołnierza, omawiając zalety wynikające z podjęcia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
Kadeci Marek Jaśkowiak i Bartek Baran samodzielnie prowadzili stanowisko, na którym ćwiczono składanie i rozkładanie broni.
Zapraszamy serdecznie na kolejne dni zabaw feryjnych na obiektach Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. W środę wyjątkowe spotkania na strzelnicach szkolnych: pneumatycznej i wirtualnej, rozpoczęcie rywalizacji w grupach feryjnych, która będzie trwała do czwartku, a w piątek – ostatni dzień ferii – wystawa broni sportowej i kolekcjonerskiej KSSK GWARD oddział Szubin, podsumowanie rywalizacji i wręczenie upominków.
Przez cały czas trwania „ferii” udostępniamy do zwiedzania wystawę „100 odbiorników na 100 urodziny” przedstawiającą 123 urządzenie i radioodbiorniki Firmy ELTRA (urodziny przypadają 1 marca 2023 roku). TRAFIONE FERIE swoim patronatem objął Starosta Powiatu Nakielskiego Pan Tadeusz Sobol.
Szkolna Puszka WOŚP
Wiemy już, jaką kwotę udało nam się zebrać do szkolnej puszki WOŚP - 773,05!!!
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę pieniędzy. A w niedzielę podczas wielkiego finału nasi Wolontariusze grali dalej.
KONKURS PLASTYCZNY!!
MARSZ PAMIĘCI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH
W sobotę 21 stycznia nasi kadeci z klasy 1OPW i klasy 1 TEW wzięli udział w Marszu Pamięci Powstańców Styczniowych zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Szubińskiej z okazji 160 rocznicy wybuchu powstania. Jak się okazało, w Wolwarku zorganizowano obóz, z którego wyruszyli liczni ochotnicy z dawnego powiatu szubińskiego, by walczyć z rosyjskim zaborcą. Wielu z nich zginęło w walkach lub zostało zesłanych na Sybir.
Sześciokilometrowa trasa marszu Szubin - Wolwark - Szubin przebiegała w trudnych warunkach pogodowych, co tym bardziej skłaniało uczestników do refleksji nad poświęceniem powstańców pochodzących z naszych okolic.
Najlepsza lekcja biologii - wystawa Body Worlds - the Cycle of Life!
- 12
W piątek 20 stycznia uczniowie klas 4 tb, 3 tl, 2 OPW, 2 tl, 1 OPW i 1 TEW uczestniczyli w niezwykłej lekcji biologii zwiedzając wystawę Body Worlds - Cykl Życia w Poznaniu. Mieliśmy możliwość obejrzeć 160 eksponatów stworzonych przez niemieckiego naukowca dr Gunthera von Hagensa dzięki metodzie plastynacji.
Wystawa przedstawia nie tylko ludzkie ciało od momentu zapłodnienia do śmierci, ale przede wszystkim wpływ naszego stylu życia na poszczególne narządy i cały organizm.
Na wystawie mieliśmy okazję oglądać dwa zupełnie nowe i prezentowane po raz pierwszy w Polsce eksponaty - reprezentantów wystawy "Animal Inside Out" - goryla i psa, które pozwalają dostrzec różnice i podobieństwa między człowiekiem a zwierzętami.
Zwiedzanie wystawy wzbudziło wiele emocji i niezwykłych edukacyjnych wrażeń.
marsz Pamięci - zdjęcia w drugiej wiadomości:
MARSZ PAMIĘCI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH
W sobotę 21 stycznia nasi kadeci z klasy 1OPW i klasy 1 TEW wzięli udział w Marszu Pamięci Powstańców Styczniowych zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Szubińskiej z okazji 160 rocznicy wybuchu powstania. Jak się okazało, w Wolwarku zorganizowano obóz, z którego wyruszyli liczni ochotnicy z dawnego powiatu szubińskiego, by walczyć z rosyjskim zaborcą. Wielu z nich zginęło w walkach lub zostało zesłanych na Sybir.
Sześciokilometrowa trasa marszu Szubin - Wolwark - Szubin przebiegała w trudnych warunkach pogodowych, co tym bardziej skłaniało uczestników do refleksji nad poświęceniem powstańców pochodzących z naszych okolic.
Zawody strzeleckie z okazji rocznicy Boju o Szubin. Wyłoniono zwycięzców
- 2
Dnia 14.01.2023 roku KSSK GWARD przeprowadził zawody na terenie strzelnicy sportowej pneumatycznej i wirtualnej w ZS Szubin w 104. rocznicę Boju o Szubin Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.
Zawody strzeleckie w konkurencjach: Pistolet i Karabin pneumatyczny oraz Pistolet 25 m, Karabin 50 m postawa stojąc i Karabin 100 m postawa Leząc. Zawody były kwalifikowane do kalendarza Pom.Z.S.S , których celem jest między innymi:
- integracja środowisk
- popularyzacja strzelectwa sportowego,
- wyłonienie najlepszych zawodników
W zawodach wzięło udział jak zawsze liczne grono osób. Wśród uczestników były osoby, które posiadają licencje zawodnicze, strzelcy, którzy zaciekle, lecz w sportowym duchu rywalizowali ze sobą.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
Pistolet 10m
Stasiak RafałGWARD Kwidzyn86
Jakubowski RobertGWARD Kwidzyn82
Pietrzak MichałGWARD Kwidzyn79
Karabin 10m
Hejnicki RobertGWARD Kwidzyn86
Krzyżański SewerynJRS Kowalewko82
Hejnicka DominikaGWARD Kwidzyn72
DWUBÓJ Pistolet i Karabin pneumatyczny
Krzyżański SewerynJRS Kowalewko160
Hejnicka DominikaGWARD Kwidzyn150
Hejnicki RobertGWARD Kwidzyn150
Pistolet 25m
Stasiak RafałGWARD Kwidzyn100
Krzyżański SewerynJRS Kowalewko100
Sobczak RobertJRS Kowalewko100
Karabin 50m postawa stojąca
Krzyżański SewerynJRS Kowalewko100
Jakubowski RobertGWARD Kwidzyn100
Fijołek MateuszGWARD Kwidzyn100
Karabin 100m postawa leżąc
Kuźba DamianGWARD Kwidzyn100
Fijołek MateuszGWARD Kwidzyn100
Gąsiorowski PawełGWARD Kwidzyn100
TRÓJBÓJ Pistolet, Karabin, Karabin
Fijołek MateuszGWARD Kwidzyn296
Czaja PrzemysławGWARD Kwidzyn294
Gąsiorowski PawełGWARD Kwidzyn290
PIĘCIOBÓJ P.K. i P.K.K
Fijołek MateuszGWARD Kwidzyn440
Gąsiorowski PawełGWARD Kwidzyn422
Krzyżański SewerynJRS Kowalewko409
Wyniki pozostałych zawodników są w komunikacie w Pomorskim Związku Strzelectwa Sportowego i na stronie KSSK GWARD na portalach internetowych i społecznościowych.
Na zakończenie wręczono pamiątkowe dyplomy oraz „puchary”. Organizator zapewnił dla wszystkich herbatę, kawę i ciastka.
Zabezpieczenie medyczne - Kwiatkowski Daniel.
Zapraszamy na kolejne zawody, na strzelnicę sportową w Szubinie 4-5 marca 2023 "Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych" - konkurencja pistolet , karabin, strzelba. Zachęcamy wszystkich do udziału w nich. / KSSK GWARD Oddział Szubin.
160 rocznica Powstania Styczniowego
"Graj dutka, graj Panu ..."
14 grudnia nasze uczennice Nadia Meler i Natalia Chruścińka wzięły udział w XII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Graj dutka, graj Panu ..." organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy.
Dziewczyny odniosły ogromny sukces w kategorii szkół ponadpodstawowych;
Nadia Meler zajęła pierwsze miejsce, a Natalia Chruścińka drugie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!
Spotkanie z WCR
Dnia 20grudnia 2022 roku na terenie Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie odbyło się spotkanie kadetów klas wojskowych z pracownikami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy. Pani st. szer. Wioletta Graczyk i Pani szer. Magdalena Korczak wzięły udział w spotkaniu z cyklu: „Za mundurem chłopcy sznurem” i opowiedziały o służbie mundurowej kobiet w ramach WCR. Przybliżyły uczniom klas technikum swoją drogę do munduru, nadmieniając o etapach procesu rekrutacji. Dotąd uczniom klas wojskowych swoją służbę przybliżyły funkcjonariuszki Zakładu Karnego w Potulicach oraz kobiety żołnierze z 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy.
Zaczynamy TRAFIONE FERIE!!
,,Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”
- 1
Miło nam poinformować, iż wszystkie wnioski o przyznanie stypendium w ramach projektu ,,Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II” na rok 2022/23
zostały rozpatrzone.
Na liście stypendystów projektu znaleźli się:
TECHNIKUM
KINGA CHOJNA - klasa IV- uczy się w zawodzie technik ekonomista
JAGODA BUKSA - klasa IV - uczy się w zawodzie technik ekonomista
NATALIA BOROWIAK- klasa IV -uczy się w zawodzie technik ekonomista
KINGA ROGUSZKA- klasa IV -uczy się w zawodzie technik ekonomista
SANDRA STUPEK- klasa IV -uczy się w zawodzie technik ekonomista
JAKUB WAWER - klasa IV -uczy się w zawodzie technik logistyk
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
MARCIN NOWICKI- klasa II- uczy się w zawodzie stolarz
Kinga Chojna jest uczennicą klasy 4 TB w zawodzie technik ekonomista. W ubiegłym roku szkolnym uzyskała bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorową ocenę z zachowania.
Uczennica intensywnie pracuje w Samorządzie Szkolnym, co pomogło naszej szkole uzyskać tytuł "Wolontariusza Roku Powiatu Nakielskiego 2022". Chętnie pomaga przy organizacji wielu imprez i akcji społecznych, np. piecze ciasta dla naszych akcji charytatywnych, angażuje się w konkursy wiedzy ekonomicznej oraz np. organizację spotkania z członkami Koła Aktywni Razem oraz pomoc seniorom. Jest sympatyczna i lubiana, a pozytywna postawa i uśmiech na twarzy są często wsparciem dla innych.
Jagoda Buksa jest uczennicą klasy 4 TB w zawodzie technik ekonomista. W ubiegłym roku szkolnym uzyskała bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania. To kolejne trofeum, które trafiło do Jagody, gdyż uzyskała już Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/21! Uczennica intensywnie pracuje w Samorządzie Szkolnym, co pomogło naszej szkole uzyskać tytuł "Wolontariusza Roku Powiatu Nakielskiego 2022". Chętnie pomaga przy organizacji wielu imprez i akcji społecznych, np. piecze ciasta dla naszych akcji charytatywnych, angażuje się w konkursy wiedzy ekonomicznej oraz np. organizację spotkania z członkami Koła Aktywni Razem czy akademii z okazji Święta Niepodległości. Jest sympatyczna i lubiana, a jej pasją jest muzyka – uczennica odniosła już wiele sukcesów w konkursach piosenki. Występowała nawet w koncertach z udziałem gwiazd, np. z Dawidem Podsiadło czy Łukaszem Zagrobelnym. W listopadzie tego roku wygrała Konkurs Piosenki Religijnej i Patriotycznej, który odbył się 16 września w ramach XXIV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie, dzięki czemu wystąpiła w Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej na Zamku Królewskim w Warszawie. Koncert odbył się 12 listopada, a patronat nad nim objął Prezydent RP Andrzej Duda.
Natalia Borowiak, jest uczennicą klasy 4 TB w zawodzie technik ekonomista. W ubiegłym roku szkolnym uzyskała bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorową ocenę z zachowania.
Uczennica intensywnie pracuje w Samorządzie Szkolnym, co pomogło naszej szkole uzyskać tytuł "Wolontariusza Roku Powiatu Nakielskiego 2022". Chętnie pomaga przy organizacji wielu imprez i akcji społecznych, np. piecze ciasta dla naszych akcji charytatywnych, angażuje się w konkursy wiedzy ekonomicznej oraz np. organizację spotkania z członkami Koła Aktywni Razem.
Jest sympatyczna i lubiana, a pozytywna postawa i uśmiech na twarzy są często wsparciem dla innych.
Kinga Roguszka jest uczennicą klasy 4 TB w zawodzie technik ekonomista. W ubiegłym roku szkolnym uzyskała bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania.
Uczennica chętnie pomaga przy organizacji wielu imprez, np. piecze ciasta dla naszych akcji i angażuje się w imprezy sportowe. Jest sympatyczna i lubiana, a pozytywna postawa i uśmiech na twarzy motywują innych do działania.
Sandra Stupek w tym roku szkolnym - tak jak w poprzednim - otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Sandra to tegoroczna maturzystka, która kształci się w zawodzie technik ekonomista. Uczennica od początku nauki w naszej szkole z dużym zaangażowaniem i systematycznością wywiązuje się ze wszystkich obowiązków: pogłębia swoją wiedzę i umiejętności i rokrocznie uzyskuje wysoką średnią powyżej 5 na świadectwie. Swoje zainteresowania ekonomią i przedsiębiorczością wykorzystuje w szkolnych konkursach. W przeprowadzonym jesienią tego roku Konkursie wiedzy ekonomicznej zdobyła maksymalną liczbę punktów i I miejsce. Uczennica angażuje się w szkolne projekty z dziedziny ekonomii, ekologii, przedsiębiorczości i ubezpieczeń.
Jakub Wawer jest uczniem klasy 4 TB w zawodzie technik logistyk. To kolejne trofeum, które trafiło do Jakuba, gdyż uzyskał już Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2022/23! W ubiegłym roku szkolnym uzyskał bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorową ocenę z zachowania. Jego średnia wyniosła imponujące 5,11! To właśnie świetne rezultaty uzyskiwane w nauce pozwoliły mu zasłużyć na STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW!
Ale Kuba nie kończy działalności na uczeniu się – intensywnie pracuje w Samorządzie Szkolnym, co pomogło naszej szkole uzyskać tytuł "Wolontariusza Roku Powiatu Nakielskiego 2022". Kuba pomaga również przy organizacji wielu imprez, np. piecze ciasta dla naszych akcji i angażuje się w pomoc najmłodszym oraz imprezy sportowe. Jest sympatyczny i lubiany, a uśmiech zwykle nie schodzi mu z twarzy.
Marcin Nowicki jest uczniem klasy 2 Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół w Szubinie. Uczy się w zawodzie stolarz. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał promocję z wyróżnieniem ze średnią 4,81 i opuścił tylko 1 godzinę lekcyjną.
Marcin jest bardzo pracowity, sumienny, punktualny, a także uczynny, koleżeński i zaangażowany w życie klasy, szkoły i działalność charytatywną.
WSZYSTKIM STYPENDYSTOM GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA DALSZE SUKCESY!
Archiwum Aktualności