Wielu marzy, aby zostać skoczkiem spadochronowym, marzenia te pomaga spełnić Aeroklub Kujawski z Inowrocławia przy pomoc dyrekcji szkoły z ZS im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Kadeci, nie próżnując w okresie wakacyjnym, skorzystali z możliwości jakie zaoferował Aeroklub. Dwoje kadetów jest już po swoich pierwszych skokach, z wysokości 800m w dniu 07.08.2022 roku. Szymon Rybarczyk jako pierwszy w historii kadet klasy wojskowej ZS im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, oddał swój pierwszy samodzielny skok. Tego samego dnia skoczył także Wiktor Dominiak. O wrażenia i emocje, sami musicie zapytać skoczków, dodamy tylko, że kadeci już czekają za następnymi skokami. Następni kadeci czekają na swoją kolejność, niestety czynnikiem, który decyduje o możliwości oddania skoków jest pogoda. Nie mniej jednak, będziemy śledzić poczynania pozostałych, którzy chcą dołączyć do elitarnego grona. Z ciekawostek dodać należy, że skoki kadeci wykonują samodzielnie bez instruktora, zarówno skok pierwszy jak i pozostałe na tym etapie i cyklu szkolenia. Gdy tylko następni kadeci zostaną przeszkoleni, poinformujemy was.
Wakacyjny desant
WARSZTATY Z ŁADU PRZESTRZENNEGO
- 2
20 września 2022 r. w ramach projektu pn.: „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – III edycja” wdrażanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2014 – 2020, zostały zorganizowane zajęcia warsztatowe z ładu przestrzennego.
W warsztatach wzięli udział uczniowie Technikum, a prowadziła je dr Anna Dubownik, adiunktka na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zajęcia składały się z czterech części.
Część wstępna polegała na opracowaniu umowy społecznej uczestników, a także na dyskusji wprowadzającej o poczuciu estetyki człowieka na ilustrowanych przykładach.W drugiej części omówiono takie tematy jak:
- Zasada ładu przestrzennego a instrumenty planowania przestrzennego w Polsce.- Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – przykłady z Nakła nad Notecią i Szubina.
- Partycypacja społeczna w planowaniu przestrzennym.
- Koncepcja smart city i miast kreatywnych w Europie i poza Europą – przykłady.Trzecia część była eksperymentalna, uczniowie planowali wymarzone osiedle, a także dyskutowali o położeniu, funkcjonalnościach, estetyce i odpowiedzialności.
Ostatnia – czwarta część poświęcona była podsumowaniu.
Warsztaty mają stanowić rozwinięcie koncepcji smart city i miast kreatywnych, w których uczestniczy Powiat Nakielski pozwolą zwiększyć uczestnikom świadomość i wiedzę nt. przeprowadzenia i planowania zmian w przestrzeni, wpływu społeczeństwa na te zmiany, środowiska i wykorzystania lokalnych zasobów.
Trening piłkarski z licencjonowanym trenerem UEFA
- 3
W dniu dzisiejszym czyli w piątek 16 września w ramach lekcji wf i przy współpracy z OHP z Bydgoszczy, na szkolnym orliku, odbył się trening piłkarski prowadzony przez specjalistę, licencjonowanego trenera szkółki Juventus z Torunia: Pana Pawła Kędzierskiego. W treningu wzięło udział 21 chętnych uczniów, którzy mieli okazję i wielką frajdę sprawdzić się podczas profesjonalnych ćwiczeń pod okiem fachowca. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się podczas zajęć. Angażowali się, poznając nowe ćwiczenia i rywalizując ze sobą podczas gry w końcowej części treningu. Dziękujemy bardzo trenerowi oraz wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę. Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciel wf: Dorota Tumiłowicz-Lesiuk
Poznaliśmy najlepszą klase w siatkówce plażowej!
- 15
12 września w Zespole Szkół w Szubinie odbył się turniej siatkówki plażowej. Do zmagań przystąpiło 12 zespołów z całej szkoły. Każda drużyna składała się z 6 osób , czterech zawodników podstawowych w tym jedna dziewczyna , która musi cały czas przebywać na boisku oraz dwóch graczy rezerwowych Rozgrywki odbywały się system ”brazylijskim” tj. do dwóch przegranych meczów, natomiast każde spotkanie rozgrywane było do jednego wygranego seta, który grany był do 15 punktów.
Turniej przebiegał w znakomitej atmosferze oraz duchu fair play. Po zaciętych meczach do półfinałów dostały się trzy klasy technikalne oraz jedna ze szkoły branżowej. W pierwszym meczu, który miał zadecydować o tym, która z drużyn zagra o pierwsze miejsce spotkali się rówieśnicy z drugich klas technikum. Po zaciętym i jakże wyrównanym meczu drużyną lepszą okazała się klasa 2TL natomiast klasie 2OPW przyszło powalczyć o brązowe medale. W drugim półfinale zagrały ze sobą klasy 4TL oraz 3a , która jako jedyna z klas zawodowych dotarła do finałowej czwórki zawodów. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie a o wygraniu zadecydowały ostatnie akcje meczu, które udało się wygrać uczniom technikum i tym, samym awansowali do wielkiego finału. W meczu o pierwsze miejsce po zaciętym tie-break’u wygranym na przewagi lepsi okazali się uczniowie klasy 4TL , natomiast najniższy stopień podium przypadł klasie 3a.
Wszystkim uczniom dziękujemy za wspaniałą sportowa atmosferę, zaangażowanie oraz uczciwą rywalizację. Turniej został rozegrany w ramach projektu „Bądź aktywny – graj w siatkówkę”, który dofinansowany jest ze środków powiatu nakielskiego.
Ze sportowym pozdrowieniem koordynatorzy projektu Dorota Tumiłowicz - Lesiuk oraz Mateusz Smoliński
Kiermasz ciast
Dodatkowe zajęcia
PRZEDSTAWICIELE CENTRUM EDUKACJI I PRACY MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY W NASZEJ SZKOLE
Uczniowie kl III Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Kujawsko – Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Bydgoszczy. Młodzież odpowiadała na pytania zawarte w kwestionariuszu zainteresowań zawodowych - KZZ. Test miał na celu pomóc osobom wchodzącym na rynek pracy w poznaniu własnych zainteresowań, predyspozycji, umiejętności zawodowych oraz potencjalnych możliwości rozwoju. Składał się on z 224 stwierdzeń, a respondenci oceniali w sakli od 1 do 5 ich prawdziwość. KZZ może pomóc w podejmowaniu adekwatnych i optymalnych decyzji edukacyjno – zawodowych.
Wyniki pokazują profil zainteresowań badanych w odniesieniu do 11 skal:
skala zainteresowań artystycznych,
skala zainteresowań badawczych,
skala zainteresowań handlowych,
skala zainteresowań komunikacyjnych,
skala zainteresowań konwencjonalnych,
skala zainteresowań mechanicznych,
skala zainteresowań opiekuńczych,
skala zainteresowań perswazyjnych,
skala zainteresowań przedsiębiorczych,
skala zainteresowań realistycznych,
skala zainteresowań społecznych.
Prowadzący zapowiedzieli następną wizytę w celu przedstawienia wyników badań zainteresowań i predyspozycji młodzieży wchodzącej na rynek pracy.
Nabór na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne w ramach projektu „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – III edycja”
Nabór na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne w ramach projektu
„Szkoła zawodowa świadomym wyborem – III edycja”
Informujemy, że od dnia 09.09.2022 r. rozpocznie się rekrutacja uczniów na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne w roku szkolnym 2022/2023 w ramach projektu „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – III edycja”. Rekrutacja obejmuje nabór na zajęcia dodatkowe pozalekcyjne i pozaszkolne, w tym, m.in.:
- Zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego,
- kursy zawodowe, w tym m.in. kurs IT, kurs na prawo jazdy kategorii B,
- certyfikowane kursy z języka angielskiego zawodowego (TOEIC),
- warsztaty z ładu przestrzennego,
- zajęcia dydaktyczne rozwijające uzdolnienia z matematyki, języka angielskiego,
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki,
- warsztaty wyjazdowe rozwijające kompetencje kluczowe,
- spotkania z przedsiębiorcami służące uzupełnieniu wiedzy zawodowej uczniów,
- wizyty u podmiotów z otoczenia społeczno-gospodarczego.
Nabór potrwa do 16.09.2022 r.
Zgłoszenia do projektu należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy, który dostępny będzie:
- wformiepapierowej wsekretariacie:
- I–ego technikum w Zespole Szkół im.Stanisława Staszica,ul.Ks.Stanisława Staszica 18, 89
– 100 Nakło nad Notecią;
-
- Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu, Lubaszcz 11A,89–100 Nakło nad Notecią;
- Technikum i Branżowej Szkoły nr 1 w Zespole Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, ul.Jana Kochanowskiego1,89 –200 Szubin;
- W formie elektronicznej do pobrania ze stron internetowych szkół:
UWAGA
Wypełnione i podpisane formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły lub elektronicznej w formie skanu (skan podpisanych dokumentów)na adresy mailowe szkół:
- zspa@wp.pl
W przypadku uczniów niepełnoletnich wymagane jest podpisanie dokumentów przez rodzica lub opiekuna prawnego.
BIURO PROJEKTU
mieści się w siedzibie organu prowadzącego:Starostwo Powiatowe ul. gen. H. Dąbrowskiego 54,89–100NakłonadNotecią,pok.34
tel.:523866645
2 dzień festynu na Polanie Moderloch
- 24
Niedziela 4 września 2022 roku to drugi dzień festynu, który współorganizowaliśmy z KSSK GWARD na Polanie Moderloch. Dziś można było uczestniczyć w atrakcjach w godzinach 12.00-16.00. Podobnie jak wczoraj zorganizowaliśmy strzelnicę pneumatyczną na trzy stanowiska – 10 m na karabinek pneumatyczny, stanowisko do rozkładania i składania karabinka AK 47 oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy z możliwością przećwiczenia oraz wyznaczyliśmy i obsługiwaliśmy konkurencję rzutu granatem. Obsługę strzelnicy zabezpieczała jak wczoraj Alicja Jaśkowiak, rzut granatem obsługiwał Marek Jaśkowiak, a Hubert Gwit szkolił z zakresu rozkładania i składania Karabinka AK 47. Pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z instruktażem zapewnił ratownik Daniel Kwiatkowski. Z ramienia KSSK GWARD wsparcia udzielali również: kierownik oddziału Leszek Jaśkowiak wystawa broni palnej. Mieliśmy więcej czasu, aby uczestniczyć we wszystkich atrakcjach.
Festyn na Polanie pod Łochowem był okazją do zapoznania się z kolekcją prywatną makiet, przedstawiających sytuacje działań wojskowych, pan mjr rez. Witold Błasiak wraz z innymi członkami Klubu Łączności ENTER nawiązywali łączności. Mieliśmy też przyjemność obserwować pokaz sprzętu ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i strażaków. Drugiego dnia zapewniono także grochówkę i kiełbaskę na ognisko.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Bydgoskiego i Wójt Gminy Białe Błota. Kajaki dla uczestników spływu zapewniła Przystań Łochowo, https://www.facebook.com/kajaki.lochowo.
Festyn na Polanie Moderloch
- 12
W sobotę 3 września 2022 roku współorganizowaliśmy festyn związany z upamiętnieniem wojny obronnej Bydgoszczy w 1939 roku. Wzdłuż wschodniego brzegu Kanału Górnonoteckiego i północnego brzegu Kanału Bydgoskiego w roku 1939 wybudowano linę umocnień, która miała bronić przed wojskami niemieckimi dostępu do Bydgoszczy i dlatego nazwana została Przedmościem Bydgoszczy.
Festyn na Polanie Moderloch pierwszego dnia odbył się w godzinach 13.00-18.00, gdzie we współpracy z Kwidzyńskim Stowarzyszeniem Sportowo Kolekcjonerskim GWARD działającym przy szkole, zorganizowaliśmy strzelnicę pneumatyczną na trzy stanowiska – 10 m na karabinek pneumatyczny, stanowisko do rozkładania i składania karabinka AK 47 oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy z możliwością przećwiczenia, wyznaczyliśmy i obsługiwaliśmy konkurencję rzutu granatem i z wielkim zainteresowaniem zapoznaliśmy się z pokazem broni palnej. Obsługę strzelnicy zabezpieczali: Wiktor Dominiak, Kamil Napierała, rzut granatem obsługiwał Marek Jaśkowiak, a Hubert Gwit szkolił z zakresu rozkładania i składania Karabinka AK 47. Pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z instruktażem zapewnił ratownik Daniel Kwiatkowski – absolwent Zespołu Szkół, udzielający wsparcia wiedzą praktyczną z zakresu ratownictwa oraz Michał Jaśkowiak – członek KSSK GWARD. Z ramienia KSSK GWARD wsparcia udzielali również: kierownik oddziału Leszek Jaśkowiak wystawa broni i Mariusz Walczak, członek KSSK GWARD – obsługa strzelnicy pneumatycznej. Festyn na Polanie pod Łochowem był okazją do zapoznania się z kolekcją prywatną sprzętu wojskowej łączności radiowej, przyjaciela Zespołu Szkół i od tego roku szkolnego nauczyciela zajęć lekcyjnych z łączności w klasach wojskowych, pana mjr rez. Witolda Błasiaka. Mieliśmy też przyjemność obserwować dwa pokazy grupy rekonstrukcyjnej – odtwarzali wydarzenia z 1939 roku. Organizator spływu kajakowego i festynu, pan Andrzej Tomczyk zapewnił wystawcom i uczestnikom ciepły posiłek.
Imprezę uświetniła w godzinach 18.00 – 21.00 harcerska watra oraz ognisko ze wspólnym śpiewaniem pieśni wojskowych i harcerskich.
W niedzielę 4 września ciąg dalszy festynu na Polanie Moderloch i druga odsłona spływu kajakowego. Planowane są pokazy sprawności strażackiej (OSP Łochowo), ratownictwa medycznego i wodnego (WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego).
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – Polana Moderloch (N 53.10995; E 17.84132).
Kiermasz podręczników
Wszyscy zainteresowani sprzedażą używanych podręczników szkolnych proszeni są o ich dostarczenie
do biblioteki szkolnej
do środy 7 września
(w godz. 13.30-16.30)
Uczeń oddający podręczniki na kiermasz:
- ołówkiem podpisuje każdą książkę (imię i nazwisko, klasa, cena)
- na osobnej kartce podpisanej imieniem i nazwiskiem spisuje tytuły wszystkich książek oraz ceny.
Planowany termin kiermaszu:
od 7-9 września 2022 (środa-piątek)
w godzinach: 13.30 – 16.00
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
- 23
Dziś rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Po mszy świętej w kościele św. Marcina Biskupa w Szubinie nastąpiła uroczystość inauguracyjna. Pani Dyrektor Alicja Jaśkowiak w imieniu całej społeczności szkolnej powitała uczniów klas pierwszych, przedstawiła także nowych nauczycieli. Życzyła wszystkim satysfakcji ze wspólnej pracy. Młody kadet – Mateusz Lis z klasy IV Tb – podziękował koleżankom i kolegom za aktywny udział w przedsięwzięciach realizowanych w czasie przerwy wakacyjnej. Najbardziej zaangażowani uczniowie podczas Senioriady oraz Pikniku Żołnierzy Rezerwy LOK zostali nagrodzeni. Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczały Panie: Dyrektor Alicja Jaśkowiak oraz Wicedyrektor Sylwia Bałuk.
Spływ kajakowy
EGZAMINY POPRAWKOWE
EGZAMINY POPRAWKOWE
25 sierpnia 2022
matematyka - 9:00
przedmioty zawodowe - 11:00
26 sierpnia 2022
język angielski 8:00
język polski 11:00
Dni Seniora
Wnioski o stypendium szkolne
„Szkoła zawodowa świadomym wyborem – III edycja”
W ramach projektu „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – III edycja” (Działanie 10.02 Kształcenie Ogólne i zawodowe Poddziałanie 10.2.3 Kształcenie zawodowe) 11 uczniów naszej szkoły, którzy kształcą się w zawodzie technik ekonomista i technik logistyk, otrzymali możliwość realizacji płatnego stażu zawodowego w jednostkach samorządowych, jak i w przedsiębiorstwach na lokalnym rynku. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania jednostek gospodarczych a także mieli okazję przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne realia w pracy zawodowej.
Poza tym w szkole realizowane są założenia projektu, podczas których uczniowie nabywają uprawnienia, dzięki którym łatwiej będzie im odnaleźć się na rynku pracy.
W 2021 roku staż zrealizowało 11 uczniów Technikum.
Zajęcia dodatkowe z matematyki – 16 uczniów Technikum i 16 uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia
Zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminu zawodowego – 8 uczniów Technikum
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Obóz Pólko – 15 uczniów Technikum
Zajęcia TIK w nauczaniu dla nauczycieli – 4 nauczycieli
Kursy zawodowe:
Kurs operatora koparko-ładowarki – 6 uczniów (3 Technikum, 3 Branżowa Szkoła I Stopnia)
Kurs operatora wózka widłowego – 8 uczniów (6 Technikum, 2 Branżowa Szkoła I Stopnia)
Kurs spawania MIG/MAG/TIG – 7 uczniów (3 Technikum, 4 –Branżowa Szkoła I Stopnia)
Kurs prawa jazdy kat. B – 10 uczniów (5 Technikum, 5 – Branżowa Szkoła I Stopnia)
Staż w 2022r. – 11 uczniów Technikum
Wizyty eksperta w szkole – 9 uczniów Technikum
Wyjazd do firmy Sella w Drzewcach – 15 uczniów Technikum
W 2021 roku staż zrealizowało 11 uczniów Technikum.
Zajęcia dodatkowe z matematyki – 16 uczniów Technikum i 16 uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia
Zajęcia dodatkowe zawodowe – 8 uczniów Technikum
Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Obóz Pólko – 15 uczniów Technikum
Zajęcia TIK w nauczaniu dla nauczycieli – 4 nauczycieli
Kursy zawodowe:
Kurs operatora koparko-ładowarki – 6 uczniów (3 Technikum, 3 Branżowa Szkoła I Stopnia)
Kurs operatora wózka widłowego – 8 uczniów (6 Technikum, 2 Branżowa Szkoła I Stopnia)
Kurs spawania MIG/MAG/TIG – 7 uczniów (3 Technikum, 4 –Branżowa Szkoła I Stopnia)
Kurs prawa jazdy kat. B – 10 uczniów (5 Technikum, 5 – Branżowa Szkoła I Stopnia)
Staż w 2022r. – 11 uczniów Technikum
Wizyty eksperta w szkole – 9 uczniów Technikum
Wyjazd do firmy Sella w Drzewcach – 15 uczniów Technikum
OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym.
Na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy piknik odbędzie się 15 sierpnia w Więcborku
Wykaz podręczników
Informujemy, że wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023 dla klas II-IV technikum i klas II-III branżowej szkoły dostępny jest w e-dzienniku w zakładce podręczniki.
Wykaz podręczników dla klas pierwszych dostępny jest w poniższym załączniku oraz w systemie Vulcan (system, w którym tworzony był wniosek o przyjęcie do szkoły).
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
- 12
W piątek 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego wypoczynku😎, a naszym absolwentom wielu sukcesów na nowej drodze życia.
Archiwum Aktualności